PROČ ? Proč jsem začal jinak jíst i žít...


Proč ? Proč ta změna? Tak se posaďte, něco vám povím.

Ano, na těch fotkách jsem to opravdu já. Brusle stejný, řetízek stejný jen rozdíl +12 let, +20 cm vlasy a -25 kg. Říkali mi tenkrát kus udělanýho chlapa (měl jsem 100 kg čisté váhy).

Od mala jsem se věnoval sportu, fotbal, atletika, lyžování, box, zápas a to vše přerostlo k lásce k fitness, cvičení a zdravému sportování všeobecně. Ruku v ruce s tím šlo zdraví, ale přiznám se, že mě dřív zajímal víc výkon jak zdraví. A jak jsem víc a víc poznával jak funguje lidské tělo a život, tak šlo do popředí zdraví.

Stal jsem se masérem těla i duše, expertem na fytofarmaka, aloe veru a fytonáplasti. Úspěšně a jsem pomáhal lidem jak se přirozeně uzdravit, různé nemoci, alergie, bércové vředy, atopické ekzémy, cukrovku, nadváhu... Pomohl jsem s uzdravením mojí mamky z rakoviny za tři měsíce. Silnou artrózu s pořadníkem na operaci umělého kloubu kolene jsem jí také po pár měsících zrušil a dodnes v 78 letech chodí na tůry a plave. A u sebe tenisový loket s měsíci bolestí a běhání po doktorech jsem nakonec zatočil za neuvěřitelných 30 minut.

Pochopil jsem, že nemocní lidé nepotřebují léky a že i potravinový doplňky jsou zbytečný pokud budou jíst, pít, kombinovat jídlo jak je většina z nás zvyklá a naučená. Pochopil jsem, že když dáme tělu to správné jídlo a životní styl, uzdraví se samo a automaticky i nemůže být ani nadváha. Lidem kolem sebe jsem pomáhal zpět ke zdraví úpravou jídelníčku, cvičením a celkovou změnou k zdravému životnímu stylu a tak uváděl do rovnováhy tělo, mysl a duši.

Jen u sebe jsem jel stále ve stejných kolejích, denně maso, kuře, krůta, ryby, šunka, 2 litry mléka, tvarohy, jogurty, kombinace s brambory, rýží, těstovinami, pečivem... Řekli by jste samé dobré a zdravé věci. Mě nic nebolelo, cítil jsem se zdráv a silný jak bejK. Jen jsem už věděl, že tento styl stravování postupně (roky i desetiletí) vede ke všem civilizačním chorobám. Víte čeho jsem se nejvíc bál a proč jsem u sebe stále oddaloval změnu jídelníčku? Byl to strach, že zhubnu. Ano, moc dobře jsem věděl jak tělo funguje a věděl jsem, že to bude rychlé, ale já stále chtěl být King.

Až jednoho dne to udělalo samo v hlavě cvak, do pár minut jsem vyklidil lednici i špajz a bylo to. Prvních šest měsíců jsem byl na džusech z ovoce a zeleniny a za tři měsíce jsem sundal 25 kilo a ještě dalších pár měsíců si mé ego zvykalo na novou váhu, vizáž a myšlení.

Nejhorší bylo ale okolí a ono je toho stále hodně co vyprávět, ale tak zase něco příště. Připravuji i přednášky, tak dejte do komentu na mou stránku Brava Fit, co by vás zajímalo. Nejsem ale žádný léčitel a ni netvrdím, že mám pravdu. Co říkám, tak žiji a proto dnes již nepotřebuji nikomu nic dokazovat ani přesvědčovat, protože vím, znám, prožil jsem si to a stále se učím. Také ani nikoho neodsuzuji, možná si občas rejpnu, abych lidem jen připomínal, že nemoc nebo i nadváha není žádné neštěstí ani náhoda. Je to jen informace těla, že něco děláme špatně a pokud tyto informace těla budeme ignorovat, tak pak něco přijde...

A tak pomáhám jen těm, kteří chtějí a i klienti při cvičení poznávají, že jsem tak trochu jiný fitness trenér. Každý je sám za sebe zodpovědný, jsme tvůrci svého zdraví, štěstí i života.

www.ludekdoubrava.cz

Výběr příspěvků
Nové příspěvky